Mezi nejvýznamnější novinky bude patřit i zcela nový TechniVision OLED, který, stejně jako řada MonitorLine, bude vybaven obrazovkou s rozlišením Ultra HD (4K).
Technisat MonitorLine, který byl ukázán na firemní akci Hausmesse, představuje po hodně dlouhé době řadu televizorů, která je primárně určena pro použití se set-top boxem, případně jen jako internetová televize. Při změně vysílacích parametrů, typicky například při zavedení Ultra HD do DVB-T2, tak stačí pouze vyměnit set-top box.
Technisat uvádí takovéto přístroje vůbec poprvé a zatím oznámil jen pár podrobností typu úhlopříčka (49 a 55 palců, tedy 124 cm a 140 cm) a rozlišení (4K). Televizory však mají také podporovat přehrávání obsahu s technologií HDR (High Dynamic Range – vysoký dynamický rozsah) a předpokládá se i využití tzv. společného ovládání HDMI (CEC). Tato funkce dovoluje – set-top boxu a televizoru, resp. v tomto případě spíše panelu – pracovat pouze s jedním dálkovým ovladačem.
TechniSat TechniVision OLED představuje taktéž vůbec první televizor s obrazovkou OLED od této značky. Známo je opět jen rozlišení (4K), podpora HDR a úhlopříčky. Ty budou klasické, tedy 140 cm (55″) a 165 cm (65″).
Všechny televizory hodlá německý výrobce představit na zářijovém veletrhu IFA 2018 v Berlíně.
Tak to je dobrý nápad… neboť tunery se stále rychleji mění = zastarávají viz analog, DVB-T s jen MPEG-2 pak jako u DVB-T2 s jen H.264 až teď konečně běžně se H.265 a v horké přípravě je už dokonce ta H.266…..
Např. Loewe má modulární koncept TV, výměna tuneru pak není problém; ale ceny těchto TV problémem asi většinou budou..
Už dlouho jsem si říkal, že je překvapivé, že televize bez tunerů nikdo nenabízí. Asi to většina výrobců bere tak, že tuner zase až tak moc nestojí a když přestane být k užitku, dá se prostě nepoužívat. Ještě zajímavější by IMHO bylo, kdyby někdo přišel se systémem, který by měl tuner jako vyměnitelný modul. Když by přišel nový standard, vyměnil by se modul a uživatel by nepřišel o komfort integrovaného tuneru.