UVNITŘ FOTOGALERIE – Novinka přichází se zcela jiným vnějším designem než předchozí model a hlavně – s rozměrnějším a barevným displejem. Cena ovšem zůstává podobná – 799 Kč.
Přenosný SilverCrest DAB+ 297490 o kterém jsme vás informovali na počátku listopadu byl nyní nahrazen přístrojem s velmi jednoduchým označením SilverCrest Rádio DAB+. Vnější rozdíly jsou vidět na první pohled – jiný tvar, jiná barva a hlavně – jak můžete vidět ve fotogalerii níže – zcela přepracovaný displej.
K TÉMATU:
- Dvakrát DAB se značkou SilverCrest: SilverCrest DAB+ 297490 a SilverCrest SIRD 14
- Přehled nejlevnějších digitálních rádií DAB/DAB+ do 1 500 Kč
SilverCrest Rádio DAB+ nabídne tunery FM (VKV) i DAB/DAB+ a pro každý z nich můžete uložit až deset stanic. Zabudovaný barevný LCD displej má úhlopříčku 6,1 cm (2,4″) a poslouží třeba k zobrazení názvu vysílače a prezentaci doprovodných obrázků. Výbavu doplňují automatické vypnutí po nastavené době (Sleep) a dva budíky s možným odložením času a buzením buď tónem nebo z rozhlasové stanice. Hodiny jsou jako obvykle synchronizovány přes DAB+.
Přijímač se napájí buď z baterií (4x AA, až 12 hod.) nebo dodaným adaptérem z 230 V. K dispozici máte také výstup na sluchátka přes obvyklý 3,5 mm jack, integrovaný zesilovač má 1 W (RMS). Rozměry přijímače bez antény jsou 161 x 109 x 48 mm, hmotnost je asi 300 g. Spotřeba je udávána na 5 W při provozu, v pohotovostním režimu pak na 0,4 W.
Hezký den.
Je to vybavením,vzhledem i cenově podařený kousek.Jen nemohu nikde,ani v manuálu najít info,zda-li je výstup pro sluchátka stereo.Zdraví J.Z.
prověřím a dám zde vědět (právě mi dorazil na vyzkoušení), ale snad vždy to tak bývá
Ja bych byl rad, aby uz konecne prisel na trh nejaky rozumny reciever 5.1 / 7.2 s podporou DAB, WiFi, atd. a hlavne nestal 20 000,- 🙂
Po tom jsem sice nepatrál, ale za 20 by to uz mohlo byt rozumne, ne? p.s. vy mate doma 7.2? to tedy obdivuji…
Výstup na sluchátka je ve stereu…
Zdravím, pořídil jsem si toto šikovné rádio.
Se zastrčenou anténou jsem v Praze na Žižkově naladil 30 digitálních stanic (2 frekvence) a s vysunutou 40 (3 frekvence).
Pro zajímavost, změřil jsem jeho spotřebu pomocí měřiče spotřeby Voltcraft SBC-500.
napájecí zdroj naprázdno 0.10 W
standby jas low 0.30 W, medium 0.33 W, high 0.36 W, on 0.57 W
poslech stanice ČRo Radiožurnál
dab+ 1.0 W (hlasitost 50%)
dab+ 1.2 W (hlasitost 100%)
fm 0.9 W (hlasitost 50%)
fm 1.2 W (hlasitost 100%)
díky moc – hodim odkaz k zitrejsi recenzi
Ještě doplním zcela zanedbatelnou spotřebu z baterie v režimu standby: 0.90μA
Prostě slušný oddíl 🙂
Právě mi došel, je super až na nějaké mouchy. 🙂
co mu vytykate?
ja hlavne absenci primeho vyvolani stanic
viz zitrejsi recenze…
> co mu vytykate? ja hlavne absenci primeho vyvolani stanic
To by bylo sice nice to have, ale to by museli nahoru přidat dalších 5 tlačítek a přehlednost ovládání by tím utrpěla. Umístit je na jiné strany rádia by šlo asi těžko, pak by ho nebylo kde uchopit bez obavy z nechtěného stisku tlačítka.
Mě více chybí možnost nastavit jas displeje samostatně pro ON a standby režim a větší hodiny ve standby, které by využívaly celou obrazovku. Ale tato omezení budou nejspíš dána použitým čipem, takže je to jen takový povzdech 🙂
> Právě mi došel, je super až na nějaké mouchy.
Jaké mouchy? Podělte se.
Já jsem si všiml následujícího chování, které mě překvapilo, ale třeba je to u digitálních rádií normální, což ale nemohu vědět, protože toto je mé první a v návodu o tom není žádná zmínka.
Dejme tomu naladím dva muxy – ČRo a Teleko. Oba mají některé stanice stejné, jen jinak pojmenované a s jiným datovým tokem a kompresí, viz přehled na stránce http://www.dab-plus.cz/rozhlasove-stanice.html
Ty odlišnosti zde uvedené mě zaujaly a proto jsem si chtěl poslechnout vybranou stanici nejprve z jednoho a pak z druhého muxu, zda zde bude nějaký slyšitelný rozdíl. Pro možnost rychlého přepínání mezi nimi jsem si je přidal na první a druhou předvolbu. A teď, co mě překvapilo. Zvolím první předvolbu, naladí se stanice z prvního muxu, chvíli poslouchám, pak zvolím druhou předvolbu, ale stanice z druhého muxu se nenaladí, zůstane ta předchozí. Jakoby rádio vědělo, že jde o stejnou stanici (byť jsou mezi nimi výše popsané rozdíly), tak se prostě nenamáhá přeladit na jinou frekvenci. Abych vůbec mohl přepnout na tu samou stanici z druhého muxu, musím nejprve vybrat z druhého muxu takovou, které v prvním není. Pak se rádio přeladí a potom teprve mohu zvolit kýženou stanici z druhého muxu. Jenomže tím ztratím možnost poslechem srovnávat dvě stejné stanice hned po sobě. Musí tam být ten mezikrok s třetí stanicí.
Je toto chování digitálního rádia zcela normální, nebo jde o chybu?
Kladu si otázku, proč zde na příspěvky nikdo ze zúčastněných diskutérů nereaguje, tedy kromě samotného autora článku. Sám si na ni odpovím, protože nikomu nechodí notifikace na email, že na jeho příspěvek někdo reagoval. To je pak ovšem diskuze k ničemu.
Pokud se pletu, opravte mě prosím. Ale v nastavení zdejšího účtu jsem nikde možnost nastavení notifikací nenalezl.
Zkuste ještě diskusi u recenze. Na upozornění na příspěvky se zeptám a dám zde vědět.
http://www.televizniweb.cz/2019/03/silvercrest-radio-dab-nabidne-vyborny-pomer-cena-vykon-a-zajimave-funkce/
Díky.
Co jste zjistil ohledně upozornění na příspěvky?
Zatím nemám odpoveď. Zaurguji to
Každopádně autorovi článku upozornění chodí, jak je vidět 🙂
autorovi nechodí. autor to pravidelne kontroluje v redakcnim systemu kde je videt kazdy novy komentar 🙂
> Dejme tomu naladím dva muxy – ČRo a Teleko…
Doplním ještě jeden postřeh. V mé lokalitě je mux ČRo šířen vysílačem s výkonem 20 kW a mux Teleko se 100x slabším výkonem (0,2 kW). Když zasunu anténu a naladím ze slabšího muxu Teleko stanici, kterou šíří oba muxy, normálně hraje a lze ji bez problému poslouchat. Když však rádio vypnu a znovu zapnu, automaticky přeladí na tu samou stanici ze silnějšího muxu. Takže jsem vlastně schopen tímto trikem docílit onoho přepnutí na tu samou stanici z druhého muxu.
To mě vede k otázce: Podle čeho rádio pozná, že dvě jinak pojmenované stanice a s jiným datovým tokem a jinou kompresí ve dvou různých muxech jsou stejné?