Po přepracované úvodní stránce spustila ČT novou verzi své nejnavštěvovanější aplikace. Kromě změny grafiky je tu i důležitá možnost sledování obsahu přímo z webových stránek.
Novou a dlužno říci výrazně přehlednější úvodní obrazovku a aplikaci Počasí uvedla ČT před koncem minulého roku.
Nyní ji doplňuje – v podobném duchu – o iVysílání, které přichází také s propojením s webem ČT a mj. i tematickým členěním pořadů do kategorií. Aplikace zahrnuje celý video archiv České televize, tzn. pořady vysílané od roku 2006.
K TÉMATU: Jaké je „zkušební“ HbbTV vysílání ČT s novou úvodní stránkou? Výrazně lepší, ale ještě nedotažené
„Aplikace je navržena v duchu současných trendů vývoje video platforem a přináší celou řadu nových funkcionalit. Na úvodní obrazovce se nachází nejen programové tipy a nejsledovanější pořady, ale rovněž tematické členění obsahu do dvanácti základních žánrů, které jsou následně rozděleny do dalších podrobných kategorií. Vyhledávání pořadů tak bude pro uživatele výrazně jednodušší,“ říká vedoucí teletextu a HbbTV Jan Zeman.
Jak je vidět z fotografií, aplikace po stisknutí červeného tlačítka HbbTV nabídne intuitivnější členění, včetně možnosti výběru oblíbených pořadů pro jednotlivé členy domácnosti, snazší vyhledávání a také jakýsi TimeShift, tedy přehrávání se zpožděním, resp. možnost vrátit se zpět v čase. Více informací přinášejí i stránky pořadů, které navíc umožňují řadit jednotlivé seriálové díly podle několika kritérií.
Česká televize poskytuje služby hybridního vysílání od května 2012.
Jde vidět, že ČT dělá pokroky. Já sice nevyužívám sledování pořadů ČT z jejich webu, ale dívám se přes aplikaci. Zpočátku jsem váhala jakou aplikaci zvolit a nakonec jsem se rozhodla pro Lepší.TV, která mi vyhovuje nejvíc co se týče nabídky stanic a ceny.