Máte starší televizor který české DVB-T2/HEVC nezvládne? Nelíbí se vám řešení s tradičním set-top boxem či jeho variantami? Pak zkuste něco zcela odlišného.
Stávající systém DVB-T skončí maximálně v polovině příštího roku. Času moc není, zvláště pro tento národ nechávající vše na poslední chvíli. Výrobci ale nelení a stále hledají nová a nová řešení a tohle, je rozhodně jedno z nich. Zápůjčka je už domluvena, takže se podívejme – podle zaslaných technických parametrů – co se vlastně na počátek července chystá.
Přijímač DVB-T2/HEVC určený k zasunutí do konektoru HDMI má rozměry 102 x 28 x 12 mm a váží něco přes deset deka. Napájení obstará rozhraní microUSB, externí infračervené čidlo zajistí příjem signálů od dálkového ovladače. Výstup z anténního svodu přivedete do konektoru označeného jako SMA, přičemž adaptér na běžný konektor dostanete v ceně.
K TÉMATU: Levný set-top box Strong SRT 8209 svou práci na DVB-T2 odvede
Strong SRT 82 je vybaven programovým průvodcem na 7 dnů, 30 časovači ve třech režimech (jednorázový, denní, týdenní), nahráváním, TimeShift (sledování živého televizního vysílání se zpožděním) a měl by také umět přehrávat multimédia. Zabudovaný tuner DVB-T2/HEVC má paměť na 400 kanálů, čtyři seznamy oblíbených stanic i podporu aktivní antény. Příjem zvládne až do rozlišení 1080p se zvukem v Dolby Digital Plus, PCM či AC3.
Díky za info k termínu plánovaného zahájení prodeje i domluvení zápujčky k redakčnímu testu. Jsem moc zvědav, jak si povede, např. ve srovnání s SRT8211 / THT712, nebo jestli bude mít blíže k SRT8209 / THT709. Bude zajímavé, jak moc se bude hřát, s ohledem na to provedení s mnoha otvory to jistě výrobce řešil, snad úspěšně. Cca sedm měsíců testovaný SRT8211 naštěstí netopí tolik jak jsem se podle zkušeností ostatních obával, na verzi fw 2.3.8. funguje vše korektně až na tři věci. Přestal si po updatu pamatovat nastavení pro ikonu nahrávání a vždy ji nechá trvale zapnutou, ikdyž vyberete její zobrazení jen na 5 / 10 sec. Slabší přehrávač medií neumí korektně přehrát hodně kodeků, pokud ano, překvapí tím, že před koncem videa přestane přehrávat zvuk. A občas se stane, že po delší době sledovaní stejného programu bez přepnutí, začne trhavě zobrazovat obraz, stačí ale rychle přepnout jinam a zpět a problém zmizí, možná je to problém PS T2 a ne přijímače.
A který z těch dvou se vám zdá jako lepší? SRT8211 / THT712 nebo SRT8209 / THT709?
Strong SRT8209 / Thomson THT709 jsem nezkoušel, dělají na mě dojem ještě jednodušších přijímačů než starších typů SRT8211/THT712
Mrkněte sem
http://www.televizniweb.cz/2018/04/set-top-box-thomson-tht712-pro-dvb-t2-je-za-hubicku-a-ma-vyborny-obraz/
http://www.televizniweb.cz/2019/04/set-top-box-thomson-tht709-nejen-do-stisnenych-prostor/
Jen pro info, fw pro SRT8211 je stejný jak pro THT712, to samé platí pro SRT8209 a THT712
https://www.strong.tv/cz/products/terrestrial-receivers
https://www.thomsonstb.net/cz/products/terrestrial-receivers
Ups, mělo být „to samé platí pro SRT8209 a THT709“.
Díky i za podrobné info k ostatním modelům 🙂
🙂
Řekl bych, že to bude postavené jako SRT8209 podle těch stejných vlastností.