Přehlednost, jednoduchost, možnost sdílení komunikace i dokumentů, hromadná práce a úpravy a především cena jsou hlavními výhodami českého IceWarpu.

Na startovní čáru přicházejí dva úctyhodní závodníci. V první dráze máme Zimbru, která je známá svým pomalejším, ale udržitelným tempem. Ve druhé je nachystaný IceWarp, připravený doběhnout si pro vítězství. Čeká nás vzrušující štafeta v různých terénech, která otestuje sílu, rychlost a přizpůsobivost našich závodníků až na samý okraj jejich možností. Takže do bloků a jdeme na to!

První úsek: Funkce

První etapa vede naše závodníky přes řadu překážek, které musí překonat. Zimbra je e-mail a sada nástrojů pro spolupráci, která je k dispozici ve starší open-source verzi nebo v novější, placené edici Network. Najdete zde různé aplikace a funkce, například kalendář, úkoly nebo sdílení souborů.

IceWarp, odhodlaný zapůsobit na diváky, je standardně dodáván s rozsáhlou škálou funkcí potřebných pro moderní obchodní komunikaci, hostovaný lokálně nebo v cloudu. Pojďme Zimbru a IceWarp porovnat, ať zjistíme, kdo má navrch!

V čem je IceWarp lepší než MS Exchange? Nejde jen o výhodnější cenu

Dashboard a TeamChat

Jak se IceWarp ujme vedení? Tak zaprvé – IceWarp Dashboard poskytuje jasný přehled o všem, co uživatelé potřebují: nové e-maily, zmínky, oznámení a zprávy… Každý uživatel tak na první pohled ví, na čem má pracovat. V Zimbře žádný Dashboard nenajdete, a proto okamžitě ztrácíte přehled.

TeamChat od IceWarpu je aplikace pro rychlé zasílání zpráv, aby měli všichni jasno, na co se soustředit. TeamChat zefektivňuje spolupráci díky chatovacím místnostem, sdílení a historii změn souborů, skupinovému chatu, přístupu externích uživatelů a konferencím. To vše máte k dispozici i na cestách v mobilní aplikaci. Zimbra Connect se sice snaží udržet krok s TeamChatem, ale nabízí jen několik funkcí: základní sdílení souborů (bez sledování změn) a pozvánky do skupin.

WebDokumenty

Jak často u vás pracuje na zadaném projektu pouze jeden člověk? Každý dokument, od smluv až po tiskové a interní zprávy, připravují, upravují, schvalují a prezentují různí členové týmu. Pokud jde o spolupráci na dokumentech v reálném čase, Zimbra značně pokulhává, protože si musíte nainstalovat aplikaci Zimbra Docs. IceWarp navíc podporuje správu souborů, komentáře i historii změn, což jsou funkce, které Zimbra nenabízí.

Další výhoda je, že nemusíte nic instalovat, protože dokumenty vytváříte a spravujete online přímo z prohlížeče. Každý v týmu vidí a může schválit provedené změny. Máte tak naprostou kontrolu nad všemi soubory a dokumenty. S IceWarpem je spolupráce na dokumentech hračka a díky tomu se náš šampión posouvá do vedení.

Konference

Když se během závodu běžci zastaví, třeba aby si vyměnili boty, ostatní je prostě předběhnou, jen se zapráší. Pokud chcete mít virtuální schůzku v Zimbře, musíte si nainstalovat další aplikaci Zimbra Connect. Tím to ale nekončí. Abyste spustili nebo nahráli meeting, musíte si nainstalovat i Zoom nebo Jitsi a Dropbox, což Zimbru dost zpomaluje, a v tomto závodě přestává stíhat.

S IceWarpem nemusíte stahovat Zoom, Jitsi ani Dropbox. Neplatíte nic navíc a nepotřebujete složitě instalovat a nastavovat jiné aplikace. V jednom řešení máte prostě vše, co potřebujete pro konferenci až 200 lidí. Díky tomu IceWarp nechává konkurenci v prachu daleko za sebou.

IceWarp vs. Google Workspace: v čem je české řešení lepší?

Vše v cloudu

Pokud chcete obstát v celosvětové konkurenci, potřebujete cloudové řešení, které vás udrží ve spojení, ať jste kdekoliv. Placená edice Zimbra Network sice v cloudu funguje, ale jen v USA a Kanadě. Oproti tomu IceWarp nabízí výběr mezi lokálním nebo cloudovým hostingem dostupným z celého světa. Díky globální dostupnosti si tak IceWarp pojišťuje vedení.

Mobilní aplikace

V životě i businessu občas narazíte na překážku, kterou musíte obejít. Proto musíte být alespoň trochu flexibilní, ale to Zimbra bohužel moc není, jelikož nemá mobilní aplikaci. Výjimkou je podpora ActiveSync na mobilních zařízeních. Flexibilita je pro IceWarp další výhodu díky řadě mobilních aplikací jako TeamChat, FileSync, IceChat nebo Authenticator. Uživatelé mají přístup ke svým datům a možnost komunikovat s kolegy v reálném čase, ať jsou kdekoliv. Pokud ještě nemáte svého favorita, snad vás přesvědčí i fakt, že se na schůzku v IceWarpu připojíte i z auta přes Apple CarPlay nebo Android Auto. Jen nezapomeňte sledovat dopravní situaci kolem sebe!

Desktop klient

I kdyby se IceWarp moc nesnažil, už je kilometry před konkurencí. Pokud máte rádi desktopové aplikace, je IceWarp Desktop klient pro vás to pravé. Je to plně vybavený e-mailový klient a ideální alternativa milovaného Outlooku. Ovšem jestli používáte Zimbru, musíte si, chtě nechtě, zmiňovaný Outlook nainstalovat a do něj stáhnout Zimbra Connector. Zimbra se holt musí začít víc snažit, protože na rozdíl od ní vás IceWarp udrží ve spojení s kolegy i klienty, ať pracujete odkudkoliv.

Nejlepší e-mail na cloudu? Podle ZDNET je to český IceWarp

Druhý úsek: Nasazení a podpora

V první etapě IceWarp nasadil tempo, kterému se Zimbra nevyrovná. Ale ve druhém úseku může Zimbra svoji ztrátu dohnat a třeba se i ujme vedení…

Zimbra byla vyvinuta pro Linux. Abyste ji mohli použít na serveru Windows, musíte si nainstalovat virtuální počítač. Ale s tím se není třeba trápit, protože IceWarp bez problémů nainstalujete jak na Linux, tak na Windows Server. Zimbra se taky chlubí snadnou integrací na Slack, Zoom a Dropbox. Ale proč vůbec integrovat? V IceWarpu máte hned po instalaci k dispozici všechny nástroje, které potřebujete, což šetří drahocenný čas vás i vašeho IT oddělení.

Experti z IceWarpu vás provedou celým nasazením a podpoří i váš IT tým během předimplementační analýzy, škálování a návrhu infrastruktury i při HA nastavení. IceWarp také poskytuje školení pro administrátory i uživatele a vlastní nástroj pro migraci dat, díky kterému zaručuje nulový downtime. Všechna uživatelská data migrují na pozadí a po ověření dat se celé řešení přepne do IceWarp ekosystému. I správa je pohodlná díky jednoduché administraci nebo AD/LDAP připojení pro snadnější vytváření uživatelských účtů. A pracovníci IT oddělení si nemusí lámat hlavu ani s aktualizacemi nebo klientskými aplikacemi.

MS 365 bychom vyměnili za levnější řešení, shodují se tři čtvrtiny IT manažerů

Cílová rovinka: Cena

A jsme skoro v cíli. Teď už pomůže jen vytrvalost a závodník s dostatkem sil protrhne cílovou pásku jako první.

V podnikání jde vždy o cenu. Čím více peněz ušetříte, tím dále dojdete. Pojďme tedy porovnat ceny řešení na příkladu firmy s 500 zaměstnanci, která chce tříletou licenci. Sami se podívejte, u koho to vyjde levněji.

Stupně vítězů

IceWarp je o třetinu levnější než Zimbra a cílem probíhá rychlostí blesku. Díky této úspoře vám zbyde dostatek prostředků na realizaci nových nebo odkládaných projektů a nápadů. Zapomeňte na Zimbru a spolehněte se na IceWarp. Vaše firemní komunikace to určitě ocení.

Porovnejte si ceny IceWarpu a Zimbry a sami zjistíte, které řešení je pro vaši firemní komunikaci to pravé.

Jak na drahé e-mailové služby? Frenštát pod Radhoštěm to vyřešil po svém

Image by tirachardz on Freepik

Štítky